Mastermind skupina FUNGUJÚCA FIRMA

Vaše podnikanie nenapreduje a cítite sa ako v slepej uličke, napriek množstvu hodín, ktoré vo firme trávite?

Túžite po fungujúcej firme bez chaosu, zbytočných chýb, nespokojných zamestnancov a klientov, ktorí sa vždy na niečo sťažujú?

Pomohli by vám skúsenosti ľudí, ktorí v podnikaní zdolali alebo práve zažívajú podobné problémy a výzvy ako vy?

Presne viem, ako sa cítite. Chcete, aby vaša firma v neľahkom svete biznisu uspela, ale prekážok je akosi priveľa. Vo svojom okolí nemáte nikoho, kto by rozumel vašim podnikateľským starostiam.

Aj ja som bola v podobnej situácii. Uvažovala som o odchode z vysokej manažérskej pozície v korporácii. Veľmi som túžila po zmene, avšak bála som sa odísť z práce bez plánu, čo budem robiť ďalej. Chcela som sa uistiť, že nerobím chybu. Že má význam hľadať vlastné poslanie a robiť s vášňou to, čo mi ide najlepšie.

Zlom nastal v auguste 2014, keď som sa stala členkou našej prvej Mastermind skupiny (2 podnikatelia, 2 manažérky, obchodník a IT-čkár). Nikoho som nepoznala, ale už po prvom stretnutí som vedela, že sa tu budú diať výnimočné veci.

Po dlhom čase strávenom v náročnom zamestnaní som prvý krát uvažovala o sebe, o tom, čo chcem, a ako to dosiahnem.

Počuť pravdu od ľudí v skupine, nebolo vždy príjemné. Avšak na ich úprimnosť som sa mohla na 100 % spoľahnúť. Keď som sa točila v kruhu, povedali mi to. Keď som bola málo odvážna, povedali mi to. Keď som potrebovala pomocnú ruku, ponúklo sa ich všetkých päť.

Za pol roka som urobila odvážne a definitívne rozhodnutie. Odišla som z práce, a tak sa začal môj príbeh podnikateľky, ktorá si ide vlastnou cestou. Dnes viem, že Mastermind skupina bola tou najlepšou voľbou.

Aj vám Mastermind skupina dokáže zmeniť život.

Soňa Ondrejková

Volám sa Soňa Ondrejková a verím, že podnikanie prináša do života slobodu a tým mu dáva väčší zmysel.

Preto inšpirujem ľudí a tvorím komunitu podnikateľov, ktorí s vášňou napĺňajú svoje poslanie. Toto je Slovensko, na ktorom chcem žiť.

Pomáham ľuďom premeniť ich nápad a nadšenie na úspešné a fungujúce podnikanie.

Malým a stredným podnikateľom ukazujem jednoduché a účelné riešenia, ako čo najlepšie dosiahnuť vlastné biznis ciele.

Čo je Mastermind skupina

Už v roku 1925 Napoleon Hill definoval Mastermind skupinu ako spojenie dvoch alebo viacerých intelektov (myslí), ktoré pracujú v perfektnej harmónii na dosiahnutí definovaného cieľa, pričom úspech neprichádza bez spolupráce s ostatnými.

Skupina ľudí sa stretáva pravidelne a všetci pracujú na svojich vlastných cieľoch. Pomocou spätnej väzby od každého člena skupiny sa posúvajú vpred.

Spätná väzba je kľúčová, pretože vďaka nej sa učíte a ľahšie zvládate zložité situácie. Navyše získate podporu a cenné odporúčania od ľudí, ktorí majú rôzne životné a pracovné skúsenosti a kontakty.

Každá Mastermind skupina má vopred dohodnuté pravidlá, ktoré sa oplatí dodržiavať.

Čo vďaka nej získate

 • Spätnú väzbu - úprimný názor ľudí, vďaka čomu budete rýchlejšie napredovať vo svojom podnikaní. Dostanete otázky a odpovede, nad ktorými ste predtým vôbec nerozmýšľali. Prekvapia vás AHA momenty, pri ktorých si uvedomíte riešenie situácie, ktoré ste doteraz nevideli.

 • Nadhľad - emočná zainteresovanosť pri zvládaní vlastného problému vás niekedy môže dostať do bludného kruhu. Neustále riešite to isté a prehliadate iné skvelé možnosti. Čo je pre vás najväčšou výzvou, pre iného to môže byť hračka.

 • Cenné rady - v skupine sa stretnú ľudia z rôznych pracovných oblastí a môžu si navzájom pomôcť. Či už ide o odborné rady, odporúčania na hodnotné knihy, kurzy alebo kontakt na človeka, s ktorým rozhýbete váš biznis.

 • Inšpiráciu a podporu od ľudí, s ktorými ste na jednej lodi. Presne vedia, ako sa cítite. Chápu, čo je pre vás ťažké, pretože to sami prežívajú na vlastnej koži. Dokážu vás podporiť a priblížiť k vytýčenému cieľu.

 • Zodpovedný prístup k sebe a skupine. Verejný záväzok robí divy. Aj keď máte pocit, že meliete z posledného, nevzdáte sa. Prísľub, ktorý ste dali skupine vás ženie dopredu. Dodá vám silu na ceste za vlastným snom.

Čo konkrétne v Mastermind skupine nájdete

Mastermind skupina FUNGUJÚCA FIRMA je určená pre podnikateľov, ktorí sa podnikaniu venujú 2 - 4 roky.

Počas 10-tich týždňov spoločne zvládneme tieto témy:

 • 1
  Prečo podnikám
  Ľudia nekupujú to, čo robíte, ale prečo to robíte. Spoločne nájdeme také prečo, ktorým budete ľudí inšpirovať. Pripomeniete si alebo nájdete dostatočne silný dôvod, ktorý vám v ťažkých chvíľach pomôže vstať z postele. Aby ste sa nevzdali, ale s plným odhodlaním pokračovali v podnikaní a naďalej zvládli všetky možné prekážky.
 • 2
  Viem, čo chcem (práca s cieľmi)
  Pozrieme sa na to, kým ste dnes a kým sa chcete stať. Zistíme aké sú vaše ciele, ako majú vyzerať a čím ich môžete podporiť. Preskúmame kam v podnikaní smerujete, ako sa tam môžete dostať, a aké príležitosti si všímať, aby ste nakoniec vlastné ciele aj dosiahli.
 • 3
  Kto neplánuje, plánuje neúspech
  Ukážem vám, ako vďaka plánovaniu nevyhnutných aktivít jednoduchšie nájdete cestu za svojimi cieľmi. Navyše, ak sa poučíte z minulosti a neurobíte tie isté chyby, šance na úspech sú oveľa vyššie.
 • 4
  Konám napriek strachu
  Naučím vás, ako pracovať so strachom, aby vás neobmedzoval v podnikaní. Strach je emócia, ktorá je súčasťou každého podnikania a neoplatí sa ho ignorovať.
 • 5
  Vytvorte si systém
  Vybrať činnosti, ktoré vám v podnikaní prinesú najväčší úžitok, je niekedy ťažké. Najmä, keď je ich tak veľa. Nedostatok času mnohých dostáva do stresu. Ak chcete byť kreatívny, produktívny a naplno využiť vlastný potenciál, vytvorte si systém. Jedine tak dosiahnete výsledky.
 • 6
  „KPI” (Key Performance Indicators) - Čo to je a prečo ich merať?
  Zamestnať ďalšieho človeka, kúpiť nové počítače, mobily, auto, investovať do reklamy, či prenajať väčší sklad. To všetko sú rozhodnutia, ktoré firmu stoja peniaze. Ste presvedčený, že vaše biznis rozhodnutie je správne? Naučím vás, ako vlastné rozhodnutie podporiť číslami, aby ste sa naň mohli spoľahnúť a viac mu dôverovať.
 • 7
  Fungujeme „LEAN”
  „LEAN” postupy sú známe najmä v automobilových závodoch. Využívajte ich výhody aj vy. Ukážem vám, ako otestovať životaschopnosť nápadu bez šialených investícií do vývoja. Najprv získajte spätnú väzbu reálneho trhu. Tým minimalizujete akékoľvek plytvanie zdrojmi. Pracujte na tom, čo prináša skutočnú hodnotu, za ktorú je zákazník ochotný zaplatiť.
 • 8
  Procesy sú užitočné, ako ich efektívne nastaviť?
  Vďaka zmapovaným procesom zistíte, ako vo firme fungujú jednotlivé aktivity. Ľahšie odhalíte činnosti, ktoré predstavujú riziko a miesta, kde dochádza ku chybám. Zmapované procesy vám pomôžu lepšie riadiť firmu, spoľahlivejšie viesť tím a dosahovať kvalitnejšie výsledky. S nimi budete zásadné zmeny a rozhodnutia robiť s väčšou istotou.
 • 9
  Sústredenie je kľúčové
  Často zažívam, že ľudia sú veľmi zaneprázdnení. Stále niečo robia, ale výsledky nie sú také, ako by očakávali. Navyše neustále hovoria, ako nemajú čas robiť dôležité veci. Preto s vami budem zdieľať tipy, ako sa sústrediť na podstatné, aby ste mali dostatok síl zrealizovať to, čo ste si naplánovali v predchádzajúcich týždňoch.
 • 10
  Angažovaný tím a radosť z práce
  Zamestnancovi, ktorému nezáleží na tom, či sa zákazník vráti alebo nie, nezáleží ani na tom, či firma prežije. Naučím vás, ako ľuďom ukázať, že sú dôležitou súčasťou firmy. Jedine zamestnanci, ktorí majú radosť zo svojej práce, dosahujú maximálne možný výsledok s oveľa väčšou ľahkosťou.

Mastermind skupina FUNGUJÚCA FIRMA 
začne 16.1.2019

Tešíte sa? Ja veľmi :-). Zanechajte mi e-mailovú adresu
a buďte medzi prvými, koho do Mastermind skupiny pozvem.

Ukážka vzdelávacej časti Mastermind skupiny

Ako to celé funguje?

Mastermind skupina sa stretne raz za týždeň (každú stredu o 8:30 hod) pomocou Skype video hovoru vo vopred dohodnutom termíne. 

Ide o 10 stretnutí počas nasledujúcich 10-tich týždňov (16.1. - 20.3.2019). Každé stretnutie trvá 2 - 3 hodiny (záleží to od počtu ľudí v skupine). Každú skupinu vediem osobne a pôsobím v nej ako mentor.

Stretnutie skupiny má dve časti: Vzdelávaciu časť a Horúce kreslá. Vo vzdelávacej časti vysvetľujem princípy, uvádzam príklady a objasňujem praktické cvičenia. Vďaka nim budete pracovať na tom, čo by ste chceli vo svojom podnikaní zmeniť v súvislosti s danou témou.

Výsledky týchto cvičení bude každý zdieľať na horúcom kresle nasledujúci týždeň. Najprv prebehne zdieľanie, potom spätná väzba od ostatných členov skupiny, čo zaberie približne 10 - 15 minút.

Témy v Mastermind skupine na seba nadväzujú a smerujú k celkovej zmene. Zároveň vás inšpirujú, aby ste na zmenách pracovali aj po skončení tohto 10 týždňového cyklu, napríklad vytvorením vlastnej Mastermind skupiny.

Mastermind skupina sa otvára pri minimálnom počte 6 ľudí. Keď sa do skupiny prihlási maximálny počet - 10 ľudí, skupina sa uzavrie a už nebude možné do nej vstúpiť. Avšak môžete sa prihlásiť do ďalšej Mastermind skupiny, ktorá sa vytvorí po splnení podmienky minimálneho počtu záujemcov.

Čo za to?

Účasť v Mastermind skupine FUNGUJÚCA FIRMA, vďaka ktorej posuniete vaše podnikanie do úplne iných rozmerov, stojí iba:

269 €

(10 stretnutí v rozsahu 2 - 3 hodín počas nasledujúcich 10 týždňov.)

Som si istá, že sa vám vynaložené peniaze veľmi rýchlo vrátia v podobe rozhýbaného biznisu, praktických odporúčaní, cennej spätnej väzby, inšpirácie a podpory od ľudí, ktorí sú na rovnakej ceste za vlastným prosperujúcim podnikaním ako vy.

Mastermind skupina FUNGUJÚCA FIRMA 
začne 16.1.2019

Tešíte sa? Ja veľmi :-). Zanechajte mi e-mailovú adresu
a buďte medzi prvými, koho do Mastermind skupiny pozvem.

Čo povedali ľudia na spoluprácu so mnou

V Mastermind skupine JE VO MNE VIAC som spoznala skvelých ľudí, ktorí sa potrebovali posunúť ďalej v podobných témach ako ja.

Program mal jasnú štruktúru s logickými celkami, ktoré na seba nadväzovali. Na každom stretnutí sme dostali zadanie, ktoré sme mali vypracovať, čím sme lepšie pochopili danú tému a tiež sme sa takto posúvali ďalej. Naše pravidelné stretnutia mi pomohli pozrieť sa na veci z iného uhla. Získala som potrebný nadhľad a vytvorila som si vlastný systém v mojom podnikaní.

Soňa túto skupinu viedla ukážkovo. Má ten dar ukázať vám smer, pomôcť vytvoriť vašu víziu a zároveň vás motivovať. Má nadpriemernú schopnosť vidieť súvislosti medzi vecami a prepájať ich. Jej Mastermind skupinu vrelo odporúčam nielen tým, ktorí s podnikaním začínajú, ale aj tým, ktorí chcú vo svojom podnikaní dosiahnuť ďalšie méty.
Zuzana JojićováDevelopment Consultant & Business Coach, www.ascendco.sk
Z Mastermind skupiny JE VO MNE VIAC som získala vypratanú hlavu, štruktúrovanú cestu, ako si ísť za svojím cieľom, podporu a kvalitnú spätnú väzbu, inšpiráciu, nové návyky, poriadok v sebe a fungujúci systém.

Od nadšenca a „snílka“ som sa posunula k step-by-step realizátorovi. Získala som ešte väčší „drive“ a som pánom svojho času. Dáva mi to ešte väčší zmysel, že takto dokážem pomôcť samej sebe, a tým aj celej komunite. Soňa je pre mňa veľkou inšpiráciou, že to ide „zbaviť sa pohodlia korporátu“. Skupina ma zasa inšpiruje, že všetci na sebe makajú a aj ja mám chuť na sebe pracovať a byť príkladom pre svoje deti. Ukázať im, že si treba ísť za svojimi snami.

Inšpirujú ma aj ľudia, o ktorých som sa vďaka tejto skupine dozvedela. Cítim potrebu prispieť do tohto sveta niečím svojím. Naučila som sa zvládať ťažké situácie a robiť si mindmapu. Denne budem praktizovať naučené, kontrolovať si ciele a vytyčovať nové. Zotrvám v návykoch a prečítam si knihy, ktoré mi boli doporučené.
Alexandra Biehlermaterská dovolenka

Ďalšie referencie nájdete TU >>>

Rozhýbte vlastný biznis už DNES

Kliknite na tlačítko "Chcem byť v Mastermind skupine"