Soňa Ondrejková

Volám sa Soňa Ondrejková a verím, že podnikanie prináša do života slobodu a tým mu dáva väčší zmysel.

Preto inšpirujem ľudí a tvorím komunitu podnikateľov, ktorí s vášňou napĺňajú svoje poslanie. Toto je Slovensko, na ktorom chcem žiť.

Pomáham ľuďom premeniť ich nápad a nadšenie na úspešné a fungujúce podnikanie.

Malým a stredným podnikateľom ukazujem jednoduché a účelné riešenia, ako čo najlepšie dosiahnuť vlastné biznis ciele.

Môj príbeh

Za svoje skúsenosti, zručnosti a bohaté „know-how“ vďačím rôznorodému prostrediu a pracovným pozíciám, ktorými som si prešla od roku 2001.

Zdolávala som výzvu za výzvou, od zodpovednosti za dodávky pre nekompromisného nemeckého zákazníka, cez multi kultúrne prostredie v korporácii na projektoch implementácie SAP-u, či riadenia medzinárodných projektov.

Zvládla som aj veľkú finančnú, operatívnu a riadiacu zodpovednosť v pozícii manažérky, keď som 3 roky riadila tím 170 konzultantov, projektových manažérov a vývojárov.

Dodávali sme komplexné aplikačné služby pre viac ako 35 nadnárodných spoločností (s tisíckami zamestnancov) po celom svete. Podporovali sme stovky rôznych aplikácií, projektov, nástrojov a to všetko vo viac ako štyroch jazykoch, často v režime 24 hodín, 7 dní v týždni.

S naberaním skúseností mi učaroval svet vedenia ľudí, riadenia organizácie a procesov, budovania biznisu a zlepšovania výsledkov.

 

Ako som vysokú manažérsku pozíciu vymenila za vlastné podnikanie

Až po 14 rokoch zamestnaneckého pomeru prišla túžba venovať sa niečomu novému.

V roku 2015 som sa rozhodla odísť z vysokej manažérskej pozície v korporácii. Chcela som nájsť svoje poslanie a robiť s vášňou to, čo mi ide najlepšie.

Po niekoľkých mesiacoch strávených na 240 km dlhej pešej túre po národnom parku Pembrokeshire v anglickom Walese, neskôr v národnom parku Snowdonia, či prímorskom mestečku Cádiz na juhu Španielska, kde som sa učila španielčinu, som to zobrala do vlastných rúk.

Dohodla som si stretnutie s koučkou, ktorá pomáha ľuďom objaviť ich prirodzený talent. Už po prvom stretnutí s Jankou Švarnou som vedela, že som trafila do čierneho.

Vznikol projekt Rozhýb biznis. 🙂

 

Spoločne rozhýbeme váš biznis

S radosťou robím aktivity, ktoré mi dávajú zmysel. Ak k tomu pridám vášeň a nadšenie, oveľa ľahšie posúvam vpred seba, aj druhých.

Baví ma vnášať do vecí štruktúru, poriadok a eleganciu, aby všetko do seba zapadlo a fungovalo. Poukazujem na jednoduché a účelné riešenia. Je dôležité, aby sme si pri tom (ja, aj môj klient) zachovali tvorivosť, otvorenosť, radosť z práce a slobodu myslenia.

Teší ma, ak vidím iných rásť. Podporujem ich v práci na sebe a spoločne zlepšujeme ich vlastné podnikanie.

Čerpám zo svojich dlhoročných skúseností. Klienti získajú praktické odporúčania a na mieru vytvorené individuálne riešenia.

Najprv s klientom spoločne identifikujeme príležitosti rastu, či pozitívnej zmeny. Potom hľadáme, ako firma môže fungovať rovnako autenticky, avšak efektívnejšie. Zo silných a zručných ľudí vytvoríme silný tím.

Mojím poslaním je priniesť do malých a stredných firiem čerstvý vietor v podobe štruktúry, poriadku, sústredených činností, efektívnych procesov, rozhodnutí založených na prehľadných dátach a faktoch, pri najefektívnejšom využití zdrojov (financie, čas, ľudské zdroje, informácie, materiál a ďalšie).